NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIŲ
SERVISAS

Kodėl reikalingas NVĮ?

Patogiausias ir geriausias nuotekų tvarkymo būdas - prisijungimas prie centralizuotų nuotekų tinklų. Kai nėra galimybės prsijungti prie tokių tinklų, nuotekas tvarkyti tenka savarankiškai. Privalumai įsirengus NVĮ:

>>Išvengiate aplinkos teršimo. Bedugnės nuotekų duobės ar pasenę nesandarūs rezervuarai teršia gruntą ir požeminius vandenis. Jei Jūs ir kaimynai nenaudojate NVĮ, bet naudojate šulinio vandenį - dažniau tirkite šį vandenį dėl užterštumo. Lietuvoje apie 2/3 šulinių vanduo užterštas.

>>Patogumas ir ramybė. NVĮ nereikia taip dažnai ištraukti kaip nuotekų duobės, rezervuaro ar lauko wc (savaitgalį laukiate svečių, o penktadienio vakarą pastebėjote, kad nuotekų rezervuaras pilnas... Jums pasisekė jei žinote kas savaitgalį ištrauks rezervuaro turinį).

>>Higieniškiau nei lauko wc ar nuotekų rezervuarai. Tvarkingai veikiantis NVĮ neskleidžia kvapo ir veikia labai tyliai.

DĖMESIO!!! APLEISTAS NVĮ TAMPA KAIP NESANDARUS NUOTEKŲ REZERVUARAS AR DUOBĖ BE DUGNO!!!

Kaip išsirinkti NVĮ?

Renkantis įrenginį atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

1. Gamintojas/pardavėjas privalo pateikti ES laboratorijoje atliktus nvį testus liudijantį sertifikatą, kuriame deklaruojamos IŠLEIDŽIAMŲ NUOTEKŲ UŽTERŠTUMO NORMOS NURODYTOS mg/l, o ne vien tik procentais (Taip nurodyta "Nuotekų tvarkymo reglamente"). Sertifikatai: ČIA.

2. NENUSIMAŽINKITE NVĮ, rinkitės įrenginį su rezervu.

3. Rinkitės montuotojus, kurie supranta ir gali paaiškinti kaip įrenginys veikia, o prireikus atliks įrenginio priežiūrą ir servisą.

4. TIKRINKITE INFORMACIJĄ!

Kokį NVĮ rekomenduojate?

Kasdienėms šeimos reikmėms rekomenduojame "August ir Ko" AT arba "Hans Group" Biomax serijų įrenginius. Neatstovaujame NVĮ gamintojų ir mums svarbiausia nuotekų išvalymo laipsnis už teisingą kainą. Rekomenduojame tik tai, ką patys praktikoje patikriname.

Kiek kainuoja įsirengti NVĮ?

NVĮ įrengimo kaina būna labai individuali. Viskas priklauso nuo NVĮ pajungimo ir išvalyto vandens išleidimo sąlygų.
Kaina susideda (pavyzdys): NVĮ kaina (1600 EUR) + medžiagų NVĮ montavimui kaina (400 EUR) + montavimo darbų kaina (450 EUR) = 2450 EUR.

Ar reikalingas Projektas NVĮ įsirengimui?

Nuo 2023 metų vasario mėnesio gyventojams nebereikia statybos leidžiančio dokumento. Išskyrus statybas miestuose, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose. Daugiau info: ČIA ir ČIA

Ar kompensuojamas NVĮ įsirengimas?

TAIP! Savivaldybės kompensuojančios NVĮ Šiaulių apskrityje:

Šiaulių rajonas

Radviliškio rajonas

Joniškio rajonas

Kelmės rajonas

Pakruojo rajonas

Akmenės rajonas

Kiek kainuoja NVĮ priežiūra ir servisas?

NVĮ eksploatacinės priežiūros kaina nuo 30 Eur/mėn.
Privataus namo NVĮ profilaktinio serviso kaina nuo 100 Eur.

Ar yra galimybė gauti paslaugas išsimokėtinai?

Bendradarbiaudami su "Inbank", mes galime savo klientams visas teikiamas paslaugas pasiūlyti išsimokėtinai.

Kodėl NVĮ švaraus vandens skyriuje užsidėjo pluta?

Mūsų rekomenduojamuose įrenginiuose pluta švaraus vandens skyriuje (sėsdintuve) dažniausiai įspėja, kad prisidaugino aktyvaus dumblo ir artėja serviso laikas. Taip pat gali būti, kad į NVĮ pateko neleistinos nuotekos ar labai didelis momentinis nuotekų kiekis (išleista vonia, lietus ar pan.), ilgesnį laiką buvo nutrūkęs deguonies tiekimas. Labai retais atvėjais įrenginys savaime išsiderina.

Video nuorodose tvarkingai veikiantys įrenginiai: "August" ir "Biomax".

Kaip dažnai reikalingas NVĮ servisas?

Privataus namo tvarkingai veikiančio NVĮ servisas rekomenduojamas vieną kartą per metus. Bet jeigu įrenginys dirba maksimaliai apkrautas, jaučiamas blogas kvapas ar išleidžiamas vanduo yra nešvarus - servisas gali būti reikalingas kelis kartus per metus.

Aktyvusis dumblas/bakterijos, kas tai?

Aktyvusis dumblas – mikroorganizmai mintantys organinėmis medžiagomis. Šie mikroorganizmai gyvena ir natūralioje aplinkoje, tačiau biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose jiems sudaromos palankios mitybos ir dauginimosi sąlygos, t.y. tiekiamas oras bei nuotekos. Taip aktyvusis dumblas maišomas su nuotekomis ir pamažu organinės medžiagos perdirbamos, o cheminės – suskaidomos. Priklausomai nuo užterštumo, dumblą galima naudoti kaip trąšą. Perteklinį dumblą naudoti kaip trąšą ūkininkai gali kai suderina tręšimo planus (tai aktualu miestų nuotekų valykloms). Pagrindinė to priežastis – didelė augalams reikalingų organinių ir neorganinių junginių koncentracija. Bene svarbiausias dumble esantis komponentas – fosforas. Jei jo per mažai, augalai vystosi kur kas lėčiau, būna silpnesni. Fosforas grunte neprasiskverbia giliau kaip 20 cm, todėl ten jis lieka kaip trąša. Be viso to, šis elementas priskiriamas prie neatsinaujinančių žaliavų, kurių natūralios atsargos laikui bėgant vis mažėja.

KITA VERTUS, su nuotekomis patekęs į gruntinius ir paviršinius vandenis, fosforas labai teršia aplinką. Fosforo perteklius vandenyje skatina dumblių augimą, dėl to dūsta žuvys ir kiti vandens gyvūnai, mažėja telkinių biologinė įvairovė. Dėl šių priežasčių norėtųsi fosforą iš nuotekų sistemos surinkti kuo anksčiau, dar prieš jam patenkant į vandens telkinius.

Kaip dažnai reikia į NVĮ pilti aktyvųjį dumblą (bakterijas)?

Aktyvus dumblas (bakterijos) į NVĮ pilamos vieną kartą - sumontuoto įrenginio paleidimo eksploatacijai metu. Tvarkingai veikiančiame įrenginyje aktyvusis dumblas dauginasi pats ir jį reikia periodiškai šalinti. Miltelių iš užsienio, kažkokių tablečių, kurmio, įvairių bakterijų ar panašiai į NVĮ pilti nereikia.

Vienas didesnis NVĮ keletui namų ar kiekvienam namui po NVĮ?

Nesvarbu ar keli kaimynai, ar visas privačių namų kvartalas - centralizuota nuotekų tvarkymo sistema turi daugiau privalumų:

>>Lengviau kontroliuoti vieną NVĮ aplinkosaugos atžvilgiu.

>>NVĮ montavimo ir eksploatacijos kainą dalijasi visi prisijungę namai.

>>Kieme neužima vietos.

>>Didesnis NVĮ geriau susitvarko su pikiniais nuotekų šuoliais ar nenumatytai į NVĮ patekus neleistinoms medžiagoms.

NVĮ naudotojai turi būti atsakingi ir suinteresuoti bendrijos gerove, naudoti NVĮ kaip priklauso ir vengti išleisti neleistinų medžiagų.

Ar visas nuotekas išvalo NVĮ?

Biologinis nuotekų valymo įrenginys pilnai išvalo kasdieninėje buityje susidariusias nuotekas, tačiau reikėtų užtikrinti, kad į įrenginį nepatektų:

>> Didelės koncentracijos riebalai ir naftos produktai

>> Toksiškos arba pavojingos medžiagos (dažai, skiedikliai, rūgštys, agrochemija ir pan.)

>> Biologiškai nesiskaidančios medžiagos (popieriniai rankšluosčiai, plastikas, medis, audiniai, sauskelnės, nosinės ir pan.)

>> Gruntinis vanduo

>> Paviršinės bei lietaus nuotekos (nuo stogų, kiemų ir pan.). Vanduo neturėtų tvenktis aplink įrenginį

>> Filtratas iš vandens gerinimo įrenginių

>> Baseinų ar karštesnis nei 40ºC vanduo

>> Nuotekos iš fermų ar gyvulių skerdyklų

Saikingas skalbiklių (1-2 skalbimai per dieną) ar vonios ir tualeto valymo priemonių naudojimas galimas ir daug problemų įrenginiui nesukelia.